Malování miluji odmalička.

Měla jsem obrovské štěstí, protože mi byl rozvoj v těchto oblastech již v raném dětství umožněn. Keramický kroužek, rukodělná činnost v dětské neziskové organizaci, vyrábění doma a hned jak to bylo možné ZUŠ. První cyklus, druhý cyklus, malování pro dospělé. V dětství a dospívání mě toho spoustu bavilo, nebyla jsem vyhraněná, protože mi šlo všechno, na co jsem sáhla a věnovala tomu čas. Na jednu stranu obrovský dar, na druhou by se dalo říct prokletí do budoucna. Minimálně z hlediska výběru dalšího směřování, vzdělání i profese, kdy si člověk prostě „MUSÍ“ vybrat. Dnes už vím, že to jsou skvělé dary, se kterými bylo potřeba naučit se pracovat – ve společnosti se takovým lidem říká multipotencionálové, všestranně nadaní, renesanční. A nemusí si vybrat jednu věc, které se budou věnovat. Aby to však mělo nějaký smysl, je potřeba v jednom momentě zaměřit pozornost pouze jedním směrem. 

Možná jste i vy vyrostli v době, kdy pokud jste nebyli z umělecké rodiny, bylo vám předkládáno, ať si svoji vášeň necháte jen jako koníček, že „tím se přeci uživit nedá“. „Hlavně si najdi dobře placenou práci – jistotu.“ „Studuj, ať z tebe něco je.“ Zažila jsem to. Snažila jsem se napasovat do miliónů různých podob, někam se zařadit, někam patřit. A tak se moje cesta zamotala natolik, že jsem byla všechno a zároveň pro sebe nic.

„Když nevíte, kam jdete, vedou tam všechny cesty.“ Když nevíte, vedou vás jiní. Možná jsou to blízcí, kteří to s vámi přece myslí dobře nebo to jsou vzdálení, kteří vás manipulují tam, kde vás chtějí mít. Tak či onak, nejste to vy sami ve své pravé podstatě.

Je to cesta a obrovská práce najít samu sebe. Ze všech těch nánosů vydolovat vaše pravé já, diamant, který je v nás už od začátku. Očistit ho, vybrousit. Najít to, co je vaše a začít to žít. Jsou to přesně ty sny, které jsme si nechali zadupat. A nebo nenechali a ony se postupem času proměnily. Ať už to je jakkoliv, svět nutně potřebuje právě vaše dary, protože právě v těch jste jedineční.

Pro mě to je jednoznačně tvorba. Hlavně ta barevná. Otevírá brány do duše, propojuje se skrytými zákoutími. 

To vše, co jsem se za 18 let barevné tvorby a 25 let mého života v tomto těle dozvěděla o sobě, o malbě, o přírodních zákonitostech a respektování vesmírného proudu nyní předávám v intenzivním on-line kurzu Osvoboď své myšlenky malbou. Učím v něm proměnit prožívání emocí ve vaši sílu, zpracovat vaše emoce/pocity/zranění pomocí malby a malovat zářivé podporující obrazy. Zpracujte si své emoce dřív, než přijde nemoc a buďte sobě blíž.

Svoboda
Share This